Müşteri Hizmetleri : 0532 388 11 79

Frederique Constant’tan Harika Bir Model

FREDERIQUE CONSTANT

Frederique Constant’tan Rally Koleksiyonu’na yeni bir çeşit daha eklendi. Healey Chronograph Automatic, İsviçre’nin satın alınabilir lüks klasik saatleri ile ünlü markanın son üyesi.
Frederique Constant bugünlerde haklı bir gurur daha yaşıyor. Bunun nedeni İsviçreli klasik saat üreticisinin Vintage Rally Koleksiyonu’na eklediği son model olan Healey Chronograph Automatic.
Frederique Constant aynı zamanda ünlü Austin Healey marka otomobillerinin uzun süredir ortağı. Elbette bu sayede özellikle klasik otomobil yarışlarının da uzun senelerdir içerisinde bulunduruyor.

Modelin ortaya çıkış öyküsü de zaten buradan geliyor. Markanın yöneticileri Güney İller Kulübü’nden gelen 4 adet Austin Healey otomobili Plan Les Quates’te bulunan fabrikalarında ağırlıyorlar. Yöneticiler klasik araba meraklılarına, Vintage Rally Healey Chronograph Automatic’i göstermek için harika bir fırsat olduğunu insanlara bildirdiler.
Saat üreticileri ve araba üreticilerinin ortak unsurları, mühendislik, yenilik ve sanatkar dekordur. İşte bu manltıkla tasarlanan Vintage Rally Healey Chronograph, sportif zarafetin modern tasarımlar ile kombine edilmiş.

Model, hassasiyeti ile bilinen FC-397 kronograf kalibreye sahip. 46 saatlik güc rezervine sahip bu makine ayrıca 25 adet özel ve değerli taş ile süslenmiş. Kadranında saat 3 yönünde 30 dakikalık sayaç bulunuyor. Bu eşsiz modelin kasası ise cilalanmış pembe altın kaplamalı paslanmaz çelikten. 42mm çapında olan bu kasa çizilmez konveks safir kristal cama sahip. Arka kapağı ise transparan ve bu sayede içerideki mekanizma görülebiliyor.

Vintage Rally Healey Chronograph yeşil bir kadrana sahip. Üzerindeki pembe altın kaplama kollar ve indeksler fosfor ile cilalandıkları için karanlıkta göz alıcı bir güzelliğe sahip oluyor.
Vintage Rally Healey Chronograph, sportif ve şıklık arasında harika bir çizgi ile ortaya çıkan kahverengi bir kayışa sahip. Modelin gümüş cilalı paslanmaz çelik versiyonu ise siyah bir deri kayışa sahip. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip modelden 2.888 adet üretilmiş.
Buda bizlere seçilmiş saatlerden olduğunu bir kez daha göstermiş oluyor.

Bu Gönderiyi Paylaş
  , , ,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir